Krótkie opowiadanie szewczyk dratewka

Pobierz

Pewnego dnia szedł przez las i zobaczył zniszczone mrowisko i biegające wokół niego przerażone mrówki.Streszczenie.. Zadanie szewczyka polegało na oddzieleniu ziaren maku od ziaren piasku.Dratewka nakarmił ptaki, które ucieszone, zajadały ze smakiem.. Przeczytaj recenzję Szewczyk Dratewka.. Od wsi do wsi wędrował i stare obuwie łatał.. Wygodny format, duża czcionka - zachęcą dzieci próbujące czytać do samodzielnej lektury, a pozostałe do słuchania i wielokrotnego .Szewczyk Dratewka | Porazińska Janina | Nasza Księgarnia.. iedak był z niego a biedak!. I tak oto, błąkał się po świecie, szukając pracy, aby tylko mieć na chleb.. 1Seria adresowana jest do dzieci 6 - 8 letnich, a także do rodziców czytających małym dzieciom.. W czasie jednej z wypraw przytrafiają mu się trzy przygody - natrafia na mrowisko rozrzucone przez niedźwiedzia i pomaga mrówkom je odbudować, podobnie czyni .Pewnego dnia Szewczyk Dratewka doszedł do krainy w której znajdował się duży zamek w którym był dom czarownicy.. Zimy były srogie, a po lasach polowały dzikie zwierzęta i jeszcze gorsze stwory.. Szewczyk dotarł w końcu do miasteczka, w którym była wieża, a w niej uwięziona królewna.. Żył bardzo skromnie, nie posiadał niczego poza potarganą torbą i starym ubraniem.. Szewc nie stronił od pracy, jednak nie potrafił zarobić nawet na małe mieszkanie..

Dawno temu żył sobie młody szewczyk - Dratewka.

Mimo że lubił pracować, był bardzo biedny.. Baśń opublikowana została po raz pierwszy w 1961 roku w zbiorze Czarodziejska księga, a w 1973 roku jako samodzielna publikacja.. Tytułowy szewczyk, dzięki pomocy przyjaciół, wykonał prace zlecone przez złą czarownicę i uwolnił wiezioną przez nią dziewczynę.Szewczyk Dratewka w.. Po drodze nakarmił dzikie kaczki.Trochę hałasu i gwaru, ot normalna szkolna lekcja.Pobierz: krótkie opowiadanie klasa 4.pdf.. 7.Opowiadanie - krótki utwór literacki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą.Opowiadanie nie ma tak zwartej budowy jak nowela, o czym decydują postaci… Czytaj więcejSzewczyk Dratewka - tytuł baśni Janiny Porazińskiej opartej na podaniach ludowych.. Podczas wędrówki zawsze znalazł się ktoś kto potrzebował buty załatać i był gotów dać za to kilka groszy albo chociaż .szewczyk dratewka.. Zajmował się szyciem butów, ale zajęcie to nie przynosiło mu zbytnich dochodów.. Aby liche odzienie na grzbiecie, aby podarte skórzniaki na nogach, aby torba, a w niej kromka chleba — cały to był jego majątek.Bajka Janiny Porazińskiej opowiada o pewnym biednym rzemieślniku - tytułowym Szewczyku Dratewce - który nieustannie przemierza wsie i miasteczka w poszukiwaniu starych butów do zreperowania..

Żył sobie pewien szewczyk, którego nazywano Dratewką.

Szewczyk Dratewka zasłyszał, że żeby uratować panienkę, należy wykonać zadania wymyślone przez złą czarownicę.Szewczyk Dratewka - streszczenie.. Chodził od miasta do miasta i łatał buty.. Drzwi otworzyła mu opryskliwa czarownica, wpuściła do środka i zaprowadziła do pomieszczenia, w którym stał korzec z makiem i piaskiem.. Szedł raz Dratewka wielkim lasem, zobaczył podSzewczyk Dratewka - streszczenie.. Bie-dak był z niego, a biedak!. Posiadał zaś tylko torbę i skromne ubranie.. Choć był biedny, chodził po wsiach i łatał ludziom buty.. Wędrował od wioski do wioski, od miasta do miasta i za drobną opłatą naprawiał ludziom buty.. Były to czasy tak dawne, że jedynie pieśń je pamięta i przywołuje ustami bajarzy.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Informacje o Szewczyk Dratewka - w archiwum Allegro.. Szewczyk zdobył informacje na temat czarownicy i okazało się że uwięziła piękną dziewczynę i już wielu próbowało ją uwolnić ale każdy zginął.Szewczyk Dratewka .. Potem pomógł pszczołom naprawić barć.. Pewnego razu szedł wielkim lasem i zobaczył rozrzucone mrowisko..

Jest to krótkie opowiadanie o biednym chłopcu, który z zawodu był szewcem.

Pamiętaj , że twoje opowiadanie powinno składać się z trzech częśc źródło:Szewczyk Dratewka - młody, ubogi szewc, zarabiający na życie łataniem starego obuwia.. Pewnego razu szewczyk Dratewka szedł wąską ścieżką przez las wesoło podśpiewując pod nosem.Szewczyk Dratewka (J. Porazińska) Był sobie szewczyk Dratewka.. Wydawca: Nasza Księgarnia.. Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej czytam.pl.. sił.. w sam raz dla dzieci, napisana prostym językiem, opowiada jak Szewczyk Dratewka .Książka Szewczyk Dratewka autorstwa Porazińska Janina , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 8,87 zł .. Był bardzo przyzwoity i pracowity, ale mimo to, nie miał swojego azylu, miejsca, w którym mógłby zamieszkać.. Uporządkował je, bo żal mu się zrobiło mrówek.. Ludzie wiele mieli wtedy trudów i trosk.. wskazał właśnie tę pannę.. Aby liche odzie-nie na grzbiecie, aby podarte skórznia-ki1 na nogach, aby torba, a w niej kromka chleba - cały to był jego majątek.. Pomyślał, że to pewnie niedźwiedź je rozrzucił.Szewczyk Dratewka.. Czarownica krzyczała głośno ze złości i po chwili zmieniła się w wielkie czarne ptaszysko, przeleciała jeszcze kilka razy przez komnatę niemal zderzając się z zakochanymi i wyleciała przez okno.Napisz krótkie opowiadanie o tym jak Szewczyk Dratewka wykonał następne zadanie czarownicy ..

Dziewczyna zerwała się z krzesła i rzuciła szewczykowi na szyję.

Pokonanie Złej Czarownicy i uratowanie królewny.. Pomaga kolejno: mrówkom, pszczołom, cyrankom (kaczkom) i uwięzionej pannie z wieży.. Całym jego majątkiem były torba i skromne odzienie.. Jest odważny, potrafi przeciwstawić się złej wiedźmie.Szewczyk Dratewka był biedny jak przysłowiowa mysz kościelna.. Data zakończenia 2020-03-10 - cena 3,64 zł8.Wspólne redagowanie krótkiego opowiadania, np. Szewczyk wędrował przez świat i naprawiał ludziom buty.. Stanął u stóp wysokiej wieży i zapukał w olbrzymie wrota.. Pewnego razu zobaczył zniszczone mrowisko.. Ubrany w liche odzienie, zniszczone skórzane buty mając za jedyne pożywienie suchą kromkę chleba przemierzał świat w poszukiwaniu zarobku.. 2010 NK Janina Porazińska.. Składają się na nią krótkie opowiadania współczesne, tradycyjne bajki i wierszowane opowiastki.. adresowana jest do dzieci 6 - 8 letnich, a także do rodziców czytających małym dzieciom.. .Szewczyk dratewka był u Janiny Porazińskiej i nie było tam smoka tylko czarownica, która więziła królewnę - to zupełnie inna bajka, która powstała w XXwieku, a ta legenda, o smoku wawelskim, jest znacznie starsza!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt