Napisz rozprawkę na temat kto miał rację kreon czy antygona

Pobierz

UWAGA: na poprzedniej lekcji zgłosili się ochotnicy - cztery osoby, które w domu musiały zebrać wszystkie informacje na temat Antygony i Kreona.. Antygona wierzyła w fatum ( przeznaczenie), wiedziała ze będzie musiała zginąć za to co zrobiła, wiedziałaz ze tą karą będzie śmierć a jednak nie bała się pogrzebać brata.. Konflikt ten dotyczy pochówku zwłok Polinika.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Kto jest dobry w takich rzeczach i mógł mi napisać rozprawkę na temat ''kto miał rację?. ?Antygona (siostra Eteoklesa i Polinejkesa) żali się swojej młodszej siostrze Ismenie z powodu nieszczęść, jakie spadają na ich ród.. Spór toczy się o ciało Polinejkesa, które król chciał pozostawić w miejscu śmierci mężczyzny.. Odrzuciła możliwość uniknięcia kary, za cenę swojego życia wytrwała przy wartościach, które wyznawała.. wypracowanie powinno zawierać : 1.Opis sytłacji 2.Spór 3.Racje Kreona 4.Racje Antygony 5.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Napisz rozprawkę na temat kto miał rację- Kreon czy Antygona?. zadanie dodane 5 października 2010 w Język polski przez użytkownika Tomiko15 (-570) [Szkoła podstawowa] "Moim zdaniem Kreon miał rację zakazujac pogrzebania zwłok zmarłych zdrajców.. Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje to jako zdradę, złamanie prawa, które wprowadził.Antygona czy Kreon?.

Kto miał rację - Kreon czy Antygona?

Antygona, skazana na śmierć, popełnia samobójstwo, wieszając się na muślinowej chuście, Hajmon, syn Kreona, odkrywając zwłoki ukochanej Antygony, zadaje sobie samobójczy, śmiertelny cios mieczem.Plik kreon i antygona kto mial racje rozprawka.zip na koncie użytkownika lewatrous • Data dodania: 23 sty 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. Antygonie bardzo zależy na pochówku brata, ponieważ - zgodnie z wierzeniami Greków - nie pogrzebanie ciała zmarłego uniemożliwiało mu podróż do Hadesu i skazywało go na wieczną .Racje Kreon i Antygony były tak samo silna, tak samo ważne.Obie strony miały racje, a każda decyzja nieuchronnie prowadzi do nieszczęścia.. Z pewnością nie.ja robiłem na temat "Co jest skuteczniejsze - Miłość, czy siła i gwałtowność" i pozlepaiłem kilka wypracowań z neta i dostałem najlepszą ocene w kalsie to chyba 4 była także troche wysiłku i gitara Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej!. Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. "Antygona".. Ogólna wymowa utworu jest następująca: Kreon nie miał prawa sprzeciwiać się prawom boskim, nie uczynił tego jednak ze złej woli.Kreon miał po części rację - jeden z jego bratanków był zdrajcą narodowym, musiał więc zostać ukarany, nawet po śmierci..

;)Kto ma rację - Kreon czy Antygona?.

Forma pracy.. Antygona skazana była na śmierć, a Kreon poniósł najwyższą karę.. gdyż bohaterów ojczyzny chował z .Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: rozprawka argumenty kto miał rację antygona czy kreon napiszczieRacje serca i racje rozumu - rozpatrz konflikt między Antygoną a Kreonem.. W tym utworze główna bohaterka i król Kreon prowadzą spór, ponieważ Antygona pochowała swojego brata, ale król stanowczo tego zabronił, gdyż był on zdrajcą.. Od 1 do 2 z 2 Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.Antygona kierowała się prawami Boskimi.. Napisz rozprawkę.. 2,824 wizyt.. Kreon, bo zakazem pochówku zwłok Polinejka złamał prawo boskie, według którego wszyscy zmarli muszą zostać pochowani, aby przebyć drogę do krainy zmarłych.Zadanie: muszę napisać mini rozprawkę oto temat komu przyznasz rację kreonowi czy antygonie to z lektury quot antygona quot , chodzi o złamanie zakazu Rozwiązanie: trudno powiedzieć kto miał rację antygona czy kreon, ponieważ każdy z nich postąpiłkto miał racje kreon cy antygona - rozprawka 3 argumenty - rozwiązanie zadaniaMITY GRECKIE Napisze wypracowanie na temat kto miał rację Kreon czy Antygona ?.

Napisz rozprawkę na temat: "Czy musiało dojść do tragedii w "Antygonie" Sofoklesa?

Zastanów się, jak całą sytuację komentuje Chór?Nie zdecydowała się na bunt przeciw Bogu, wybrała mniejsze według niej zło, łamiąc prawo ludzkie, ustanowione przez Kreona, za co została skazana na śmierć.. Najważniejsza dla niej była Miłość do brata.. Kto twoim zdaniem miał racje Kreon czy Antygona .. Ocena, kto jest za twierdzeniem, że musiało dojść do tragedii a kto jest innego zdania.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. - rozprawka +4 głosów.. Hajmon wyraża głos opinii publicznej, która jest oburzona postępowaniem Kreona i stoi po stronie poszanowania praw boskich.. uzasadnij swoją odpowiedź prosze o pomoc :)Trzeba było napisać ją, odwołując się do podanego fragmentu "Antygony" Sofoklesa, opisującego moment, w którym spotyka ją Kreon, a także do innych, wybranych przez siebie dzieł.Plik rozprawka na temat kto mial racje antygona czy kreon.pdf na koncie użytkownika devireddymahesh121 • Data dodania: 12 mar 2015Rozprawka na temat kto ma racje kreon czy antygona.. Wiedziała bowiem, że Polinejkes będzie sądzony przez bogów, którzy są sędziami najwyższymi i ostatecznie to oni mogą ukarać go za złe czyny.Sofokles: Antygona ; Ewentualne rekwizyty ; V.. 17 października 2020 23:47 Ściągi.. Jej odwaga i n miłość do brata były największymi .lekcji..

"Kto ma rację?- Antygona czy Kreon?

Trudno cokolwiek doradzić, bowiem wszystko już było… Na ten temat powstało tysiące rozprawek - ta forma bardzo dobrze się do tego nadaje.Zadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budziNie wypowiadał się na temat Antygony.. Pogrzebała ciało swego brata mimo wyraźnego zakazu Kreona.. ".Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., "Kto miał rację Antygona, czy Kreon?". Uzasadnij swoje stanowisko 1 Zobacz odpowiedź .Napisz rozprawkę na temat kto miał racje Kreon czy Antygona?. Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.. Czy decyzja Antygony była opłacalna?. Antygona czy Kreon?. 3,065 wizyt.. Miała to być kara za to, że brat Eteoklesa nie walczył po stronie Teb.Patrząc na dalszy rozwój wydarzeń, Kreon swoją niezłomnością zasad doprowadza do wielkiej, rodzinnej tragedii.. Myślał o kraju.. rozprawka argumenty kto miał rację antygona czy kreon prosze napiszczie dam naj"Antygona" Sofoklesa jest.Antygona i Kreon ponoszą .Antygona była przekonana o wyższości prawa boskiego nad tym ustanowionym przez ludzi.. Jego żona i syn zabili się.. Dwie z tych osób miały zgromadzić argumenty przemawiające za racjami Antygony, pozostałe dwie - argumenty przemawiające za racjami Kreona.Kto ma rację - Kreon czy Antygona?. 1 Zobacz odpowiedźRacje miał Kreon, czy Antygona?. Po czyjej stronie leży słuszność.. Antygona dochodzi do konfliktu między Antygoną, a jej wujkiem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt