Słowotwórstwo kartkówka online

Pobierz

04 stycznia, 2020.. Klasówka będzie Twoja!Losowe pytania.. Imię i nazwisko_____ 1.. 28 lipca, 2016.. Temat #18: Słowotwórstwo - sprawdzian z działu.. Możliwości odbiegają od tego, co oferują największe wydawnictwa (Librus, Nowa Era, GWO czy WSiP).. World .Dobry test przed sprawdzianem z polskiego:) - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmasterakartkówka słowotwórstwo.. Dowiedz się jakie .Jak powstają wyrazy, czyli wprowadzenie do słowotwórstwa.. Wszystkie słowa, które znajdziemy w słowniku języka polskiego, można podzielić na trzy grupy: 1.. Poziom: Pre-intermediate.Test rozwiązano 23536 razy.. Str. 33-35 Zadania zostaną sprawdzone podczas lekcji wideo.. Kliknij przycisk Udostępnij, aby ją upublicznić.. -Uniwersytet Śląski -Najwyższa Izba…Przygotuj się do sprawdzianu i rozwiąż bezpłatne testy wiedzy oparte o szkolne podręczniki.. Jeden z przyrostkiem, drugi z przedrostkiem.. Wyrazy, które pochodzą od wyrazów podstawowych, można w nich wyróżnić podstawę słowotwórczą i .Create forms in minutes.. Send forms to anyone.. To kompozytor klasówek online z Twoich własnych pytań.Język angielski: testy i ćwiczenia online z języka angielskiego dla początkujących i zaawansowanych - gramatyka, słownictwo, słowotwórstwo.Słowotwórstwo" Statystyki zestawu: Ocena: 4 Zagłosowało: 2 Moje statystyki: nie jesteś zalogowany Zestaw ostatnio rozwiązywany przez: Kacper Sałaj (wynik: 84 %) Nina Chrosnik (wynik: 67 %) Marta Karwińska (wynik: 100 %) klaudia Smętek (wynik: 34 %) Justyna .Słowotwórstwo - sprawdzian kl. VI..

Słowotwórstwo - kartkówka dla najfajniejszej klasy VII!

szkoła - 3.. Komentarze (2) Brak komentarzy Dodaj komentarz.. rozpocznij naukę .Kartkówka nr 9.. Wyraz pochodny - ten, który tworzymy od wyrazu podstawowego (dom >> domek).. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.. Do podanych wyrazów dopisz po 4 wyrazy bliskoznaczne.. Ta tablica wyników jest obecnie prywatna.. Oddziel format od .Słowotwórstwo TEST 2 36.. Od podanych wyrazów utwórz wskazane części mowy.. Ta tablica wyników została wyłączona, ponieważ Twoje opcje różnią się od opcji właściciela zasobu.Słowotwórstwo - kartkówka dla najfajniejszej klasy VII!. Nauczycieli, którzy wspierali się materiałami znajdującymi się na tej stronie, zachęcamy do korzystania z treści publikowanych na stronie epodręczniki.pl, scholaris.pl czy lekcjewsieci.pl, a także na innych portalach, z .Są nimi: koparka, wiertarka, kolejarz.. B. głowa, podgłówek, półgłówek, główka .Nasz przyjaciel, Praca Domowa wyślij nowe pytanie na KLASA.ONLINE.. Ta tablica wyników została wyłączona przez właściciela zasobu.. Słowotwórstwo.. Pytanie brzmi: Sprawdzian SŁOWOTWÓRSTWO na za 1 godzine proszę ;d DAM NAJ …Zad.1 Utwórz skróty i skrótowce od podanych nazw własnych i rzeczowników pospolitych..

Twórz testy dopasowane dla biznesu i edukacji!kartkówka.

Utwórz dwa wyrazy pochodne od podanego słowa.. Temat #19: Ja rymuję, gdy się dobrze czuję!Słowotwórstwo Rodzina wyrazów, wyrazy pokrewne, zdrobnienia i zgrubienia Podstawowe pojęcia związane ze słowotwórstwem i analizą słowotwórczą wyrazu.. Dzięki aplikacji utworzysz własne pytania oraz wygenerujesz z nich różne zestawy testowe, które losowo będą przydzielane uczniom.. Wyraz podstawowy - ten, od którego tworzymy wyraz pochodny ( dom >> domek).. Formant - cząstka, którą dodajemy do podstawy słowotwórczej, … ContinuedTemat #17: Zestaw zadań powtórzeniowych ze słowotwórstwa - samodzielna praca w zeszycie ćwiczeń.. Która grupa wyrazów nie stanowi rodziny wyrazów: A. uczeń, uczynny, nauczyciel, uczyć.. Drużynowy Quiz Lekturowy.. Pobierz.. Wstaw odpowiedni question tag na końcu każdego zdania.. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak poprawnie odmieniać bądź tworzyć takie wyrazy jak: zeskanować, rozkochiwać, wyprzedawać, rozczesywać, zakasywać (zakasać) i wiele …..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt